Innowacje w zakresie opakowań
Opakowania z tworzyw sztucznych pochodzących w 100% z recyklingu pokonsumenckiego — recykling od butelki do butelki, nie na wysypisko!
Dr Bronner’s używa wyłącznie plastikowych butelek z polietylenu (PET) pochodzących w 100% z recyklingu poużytkowego (PCR) dla wszystkich naszych mydeł w płynie i mydeł w pompce. Używamy butelek 100% PCR PET od ponad 10 lat, na długo zanim było to powszechne w branży higieny osobistej.
Zamieniając zużyte plastikowe butelki w nowe plastikowe butelki i produkty, pomagamy chronić pierwotne zasoby, ograniczamy składowanie odpadów i wykorzystujemy energię już zainwestowaną w wytwarzanie istniejących produktów z tworzyw sztucznych. Recykling jednej tony pojemników PET pozwala zaoszczędzić 7,4 jardów sześciennych powierzchni składowiska!
Recykling „od butelki do butelki”, recykling plastikowych butelek na nowe, również jest rzadkością. W większości przypadków plastik zbierany na krawężnikach jest „przetwarzany w dół”, wysyłany do krajów takich jak Chiny, gdzie jest używany do produkcji syntetycznych tkanin na dywany i ubrania, a następnie wysyłany z powrotem do Stanów Zjednoczonych na sprzedaż. Recykling z butelki do butelki pomaga zamknąć obieg i powoduje zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.
Około połowa wszystkich naszych pokonsumenckich plastikowych butelek pochodzących z recyklingu jest wykonana z żywicy zwanej CarbonLite, która jest wytwarzana z plastiku pozyskiwanego z pick-upów przy krawężniku w stanie Kalifornia. Oznacza to, że niektóre z naszych butelek są wykonane z lokalnie pozyskiwanego w 100% przetworzonego PET z recyklingu, a nawet mogą zawierać trochę plastiku ze starych butelek Dr. Bronner’s!
Nieustannie obserwujemy również innowacje zachodzące w badaniach nad biotworzywami. Biotworzywa wykorzystują zasoby odnawialne, takie jak rośliny i bakterie, do tworzenia plastiku, który w przeciwnym razie byłby wytwarzany z ropy naftowej. Ta technologia jest wciąż na wczesnym etapie i nie produkuje jeszcze tworzyw sztucznych, które są wystarczająco odporne do naszych celów. Ponadto przed przyjęciem bioplastików potrzebowalibyśmy pewności, że rośliny wykorzystywane w produkcji były uprawiane w sposób zrównoważony i nie były wytwarzane z kukurydzy GMO o dużej zawartości pestycydów. W chwili obecnej przetwarzanie roślin w plastik pozostaje bardziej energochłonne niż recykling zużytego plastiku. Mimo to mamy wielką nadzieję na przyszłość tej potencjalnie zmieniającej branżę innowacji.